Przejdź do treści

Blog

Prezentacje różnych technik renowacji i konserwacji starych rowerów

Stary rower to nie tylko środek transportu, ale także kawałek historii i unikatowy element wystroju. Renowacja starego roweru może być satysfakcjonującym i wartościowym hobby, a także sposobem na oszczędzanie pieniędzy i ochronę środowiska. W tym artykule przedstawimy kilka różnych technik renowacji i konserwacji starych rowerów, które pomogą Ci przywrócić ich dawny blask.

czytaj więcej »

Przywracając ducha przeszłości do życia

W dzisiejszym świetle dynamicznych innowacji technologicznych, pełnych kaskadujących świateł rowerów elektrycznych i zaawansowanych materiałów, stare, zabytkowe rowery wydają się być spuścizną przeszłości. Jednak odnowa starych rowerów stała się znacznie więcej niż tylko hobby. To ruch, który kultywuje ducha przeszłości, przywracając nie tylko życie starodawnym ramom i piastom, ale także wskrzeszając ducha przygody i kunsztu, który tkwi w ich historii. Dlaczego warto odnawiać stare, zabytkowe rowery? Przyjrzyjmy się temu zagadnieniu bliżej.

czytaj więcej »

Jak dobrać wielkość roweru do wzrostu

Jazda na rowerze powinna być wygodna. Jak wsiadamy na rower to zależy nam na tym, aby jazda sprawiała nam przyjemność. Dlatego warto w pierwszej kolejności wybrać odpowiednią wielkość roweru. W poniższym wpisie pokażę, jak prawidłowo zmierzyć rozmiar a następnie jak dopasować go do Twojego wzrostu w zależności jaki rodzaj roweru chcesz wybrać.

czytaj więcej »
napęd rowerowy

Czyszczenie łańcucha i napędu

Dbanie o napęd jest niezwykle ważne podczas użytkowania roweru. Podczas jazdy na rowerze, to właśnie łańcuch przenosi siłę naszych nóg na koła roweru.
Bez odpowiedniej konserwacji jest narażony bezpośrednio na czynniki atmosferyczne, pył i kurz oraz zwiększone tarcie ogniw łańcucha.

czytaj więcej »